Potpisan memorandum o razumevanju između Dubaija i Beograda
Photo: Tanjug- 457 Views
- piturednik
- VESTI
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić potpisao je danas sa generalnim sekretarom Izvršnog veća Dubaija Abdulom Mohamedom el Bastijem memorandum o razumevanju između grada Dubaija i grada Beograda, saopštila je Gradska uprava.
Kako se ističe u dokumentu, Dubai i Beograd će promovisati razmenu informacija, znanja i iskustva u oblastima od zajedničkog interesovanja.
„Gradovi žele i spremni su da u narednih pet godina intenzivno sarađuju u sledećim oblastima: pametni gradovi, razvoj grada i urbanizam, stanovanje, zdravstvena zaštita i starost, otvoreni podaci, kultura i kulturno nasleđe, privreda, poljoprivreda i turizam, kao i sport”, navodi se u Memorandumu, prenosi Tanjug.
Potpisivanju su prisustvovali predsednik Skupštine grada Nikola Nikodijević, zamenica gradonačelnika Vesna Vidović i drugi predstavnici Grada Beograda.
- Regionalna konferencija AI Tourism Summit 2026 u Beogradu, 3. juna 2026.
- JAHORINA – LETO NA OLIMPIJSKOJ PLANINI
- AI Tourism Summit 2026 u Beogradu 3. juna okuplja turistički sektor regiona oko primene AI u turizmu
- Običaj u Veroni koji vam donosi sreću u ljubavi – Tajna Julijinih grudi
- Ribolovni turizam u ekspanziji

